Filmfestivalen i Ålesund sparker i gang

Løvenvold Theater

Den 12. utgaven av West Nordic International Film Festival (WENIFF) åpner i Ålesund torsdag 6. mars. Festivalen arrangeres på Løvenvold Theater, Norges kanskje vakreste og mest egenartede kino, og presenterer et sterkt program av nasjonal og internasjonal kort- og dokumentarfilm. Billetter og festivalpass finner du her.

Programmene er satt sammen av en fagjury, og filmene presenteres av filmviter Kalle Løchen.

Kortfilmworkshop ledet av Sivert Kalvø Harang

I løpet av festivalen vil også vinneren av årets WENIFF Lab kåres. Kortfilmverkstedet arrangeres fra 3. mars til 8. mars, der en gruppe ungdommer fra 16-20 år utforsker manus, regi, opptak og redigering, under veiledning av produsent og manusforfatter Sivert Kalvø Harang.

WENIFF og WENIFF Lab har fått tilskudd fra Vestnorsk filmsenter, gjennom ordningene for filmkulturelle tiltak og unge talenter.

- Dette er helgen for alle som er glade i film, og vi er veldig stolte av å få besøk av Stine Tveten fra Vestnorsk filmsenter til åpningskvelden, der også aktørene fra Fargespill skal være med. Årets åpningsfilm er Filther. Vi gleder oss!

Festivalsjef Besnik Zogaj til Bypatrioten

Forrige
Forrige

Cine Latino tar filmgjester fra Panama, Paraguay og Brasil til Bergen

Neste
Neste

Vestnorske filmer markerer seg i København